Duyurular: HIZ DEĞİL, HAZ İÇİN
www.ikod.org.tr
facebook.com/ikodklasik
twitter.com/ikodklasik
youtube.com/ikodklasik
instagram/ikodklasik
forum.ikod.org.tr
ikodklasik@gmail.com
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Mart 29, 2024, 11:41:58 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!

Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11 12  Hepsi   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN  (Okunma Sayısı 40138 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
İKOD
YÖNETİM

Çevrimdışı Çevrimdışı

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN...

Site
« Yanıtla #90 : Mart 18, 2015, 10:21:04 ÖÖ »

<a href="http://www.youtube.com/v/INzu4rAZBoM&amp;showsearch=0&amp;rel=0&amp;fs=1&amp;autoplay=0&amp;amp;ap=%2526fmt%3D22" target="_blank">http://www.youtube.com/v/INzu4rAZBoM&amp;showsearch=0&amp;rel=0&amp;fs=1&amp;autoplay=0&amp;amp;ap=%2526fmt%3D22</a>

dr.ersoy
ersoy soydaş

Çevrimdışı Çevrimdışı

1954 fargo truck

« Yanıtla #91 : Mart 18, 2015, 12:54:44 ÖS »

hocam bu fotoğraf güncel mi? ben de çanakkale gezisine katılmak isterdim. yada önümüzdeki senenin faaliyet takvimine alsak iyi olur diye düşünüyorum nacizane. (umarım kabalık etmemişimdir)
saygılar..
miyidogan
miyidogan
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #92 : Mart 18, 2015, 02:10:40 ÖS »

OY ÇANAKKALE OY

Bu vatan için binlerce kişinin kahramanca öldüğü Çanakkale Savaşı. Bu milletin her alandaki kayıplarının başlangıcı. Bu savaşı her halde ‘dan daha iyi anlatan birisi olamaz.
 Neden bizim milletimizden de uluslararası bilim adamları, doktorlar, mühendisler çıkmadığını, sürekli en meşhur dolandırıcıların, vatan hainlerinin bizden çıktığını sorguladığım günlerden birinde bana “Bu milletin onurlu,vatanını seven, eğitimli, gençleri Çanakkale’de şehit oldu, kızım.” demişlerdi.
 Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı ‘nın Akademi Mecmuası‘nın Ocak 2005 sayısında ‘in yazısı bana verilen cevabı birinci ağızdan tasdiklemiş oldu.
“OYÇANAKKALEOY!..”
Zaman zaman sohbetlerde: “Neden bizden de bilim adamı çokça yetişmez? Diğer ülkelerden ne farkımız var? Bizde hiç mi aydın yetişmemiş?” yollu yakınmalarımız olur. Aynı soruyu kendisi de bir bilim adamı olan Toygar AKMAN üniversite öğrenciliği yıllarında babasına sormuş. Babası da cevap niteliğinde olmak üzere öğretmenliğe yeni başladığı yıllardaki hatıralarından bir bölümünü anlatıyor:
“Çanakkale Savaşı’nın bütün şiddetiyle sürdüğü o günlerde Sirkeci İstasyonu’ndan hergün asker dolusu trenler Trakya yönüne doğru hareket ederdi. Sarayburnu İskelesi’nden de asker dolu koca koca gemiler Çanakkale’ye doğru denize açılırdı. Bütün İstanbul halkı bu kahraman askerleri göz yaşları içinde uğurladık. Giden gemiler ve trenler daima boş olarak döner ve gidenlerden de kısa bir süre sonra haber alınamazdı.”
Babam göz yaşlarını silerek devam etti:
“O günlerin birinde İstanbul Erkek Lisesi’nin bir dokuzuncu sınıfında ders veriyordum. Sınıfın kapısı iki defa tıklatıldıktan sonra açıldı ve içeriye müdür muavini ile kalpaklı bir binbaşı girdi. Sert bir asker selâmı çaktı. Ben de ayağa kalkarak kendilerini selâmladım. Daha ziyaret sebebini sormadan, binbaşı bana baktı ve tok bir sesle:
-Muallim Bey! Memleket, evlâd-ı vatandan hizmet bekler, dedikten sonra sınıfa döndü ve arka sıralarda oturan uzun boylu öğrencilere, “Sen gel, sen gel, sen de gel!” diye seslenerek, öğrencileri toplamaya başlamıştı. Önde oturanlar, kendilerinin de alınması için, oturdukları sırada dik durmaya ya da ayaklarının ucuna basarak uzun boylu görünmeye çalışıyorlardı. Binbaşı bu öğrencilere acı acı gülümseyerek sırtlarını okşayıp topladığı öğrencileri alıp, geride kalan bizlere sert bir asker selâmı vererek çıkarak gitti. Sınıfta öylece kalakalmıştım. Diğer sınıflardan toplananlarla beraber bizim öğrencileri Selimîye Kışlası’na götürmüşler. Gidenlerin arkadaşlarına gönderdikleri mektuplardan, orada makineli tüfek eğitimi aldıklarını, üç aylık eğitim süresi bitince Çanakkale’ye gideceklerini öğreniyorduk. Üç ay sonra ise kendilerinden hiç haber alınamadı.” Rahmetli babam sözlerinin burasında durmuş, dopdolu gözleriyle bana bakarak:
“Gidenlerin hiçbiri geri gelmedi. Hepsi de dokuzuncu sınıf öğrencisi idi. İstanbullular dokuzuncu sınıfa kadar gelmiş bütün okuyan evlâtlarını şehit verdiler. Geriye kalanlar oldu ise onlar da Yemen’de ve İstiklâl Harbi’nde şehit düştü. İstanbul daha ne verecekti ki evlâdım. O zamana kadar memlekette aydının harman olduğu yer İstanbul’du. Memlekette aydın mı kaldı a oğul? Pınarlar kurudu, pınarlar!.. Sen ne sorarsın!”

Mahmut İyidoğan
mustang_tutkusu

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bayram

« Yanıtla #93 : Mart 18, 2015, 02:30:51 ÖS »

Güzel bir Paylaşım
Teşekkür ederim
Esasen yazılacak, konuşulacak çok şey var amma en Güzeli oradaki şehit dedelerimizin ruhunu hayır ve dualarla anmak
VATAN ONLARDAN RAZI GELDI...

nasib eylemezse MÂBUD neylesin sultan mahmut
eminkekic
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

EMİN KEKİÇ

« Yanıtla #94 : Mart 18, 2015, 02:41:12 ÖS »

Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Onları saygıyla anıyoruz.
papatya54
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Sedat Papatya/SAKARYA

Site
« Yanıtla #95 : Mart 18, 2015, 06:46:54 ÖS »

Çanakkale Destanının 100. yılında aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz;

Anlatılmaz ki;Yaşanır !
1960impala
ALAATTİN ABANOZ

Çevrimdışı Çevrimdışı

61 AL 210 / TRABZON

« Yanıtla #96 : Mart 18, 2015, 08:52:09 ÖS »

Bütün  şehitlerimizi  rahmet  ve  minnetle  anıyorum  Allah  mekanlarını  cennet  eylesin...
deeppurple
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

AYDIN ÖZDEMİR / SAKARYA

« Yanıtla #97 : Mart 18, 2015, 09:04:34 ÖS »

<a href="http://www.youtube.com/v/INzu4rAZBoM&amp;showsearch=0&amp;rel=0&amp;fs=1&amp;autoplay=0&amp;amp;ap=%2526fmt%3D22" target="_blank">http://www.youtube.com/v/INzu4rAZBoM&amp;showsearch=0&amp;rel=0&amp;fs=1&amp;autoplay=0&amp;amp;ap=%2526fmt%3D22</a>
Bir kaç deneme yaptım şu andaki ruh halimi aktarmak adına.
Hiç biri yeterli olmadı.

Aydın Özdemir/Sakarya
mrtsrg
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

MURAT SARIGÜL

« Yanıtla #98 : Mart 17, 2016, 06:58:21 ÖS »

Tarihimizde altın harflerle yazılı zaferlerimizden biri olan,Çanakkale Zaferi'nin 101'nci yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz...

Bu tarih;

Aynı zamanda canını,vatanı için seve seve veren şehitlerimizi anma günüdür...

Tüm şehitlerimize ALLAH'tan rahmet diliyor,saygı ve minnetle anıyorum...

18 Mart Çanakkale Zaferi,kutlu olsun...

gezgin
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Arif Yıldırım

« Yanıtla #99 : Mart 17, 2016, 09:04:58 ÖS »

Bu vatan için Çanakkale'de tarih yazanları saygıyla,minnetle ve rahmetle anıyorum.
Çanakkale zaferinin 101. yıldönümü ve bu muhteşem zaferi unutmamak adına saygıyla kutluyorum.
Umarım ileriki günlerde bizde İKOD olarak bu zaferi yerinde kutlarız
Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11 12  Hepsi   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! İKOD Design by nar bilişim
Bu Sayfa 0.047 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu