Duyurular: HIZ DEĞİL, HAZ İÇİN
www.ikod.org.tr
facebook.com/ikodklasik
twitter.com/ikodklasik
youtube.com/ikodklasik
instagram/ikodklasik
forum.ikod.org.tr
ikodklasik@gmail.com
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Nisan 19, 2024, 06:40:05 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!

Sayfa: [1] 2 3 ... 8  Hepsi   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MAHMUT İYİDOĞAN - 1956 CHEVROLET 210 -İSTANBUL  (Okunma Sayısı 19236 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
miyidogan
miyidogan
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Mayıs 28, 2014, 01:18:20 ÖÖ »

Hüsnüniyet ve tevazu

Merhaba ben Mahmut İyidoğan. Aranızda bulunduğum 3 yıl boyunca işim gereği ve ailevi sebeplerden dolayı maalesef forumda aktif olarak paylaşımda bulunamadım. Bu süre zarfında sahibi olduğum otomobil ve diğer klasik otomobiller hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştım ve öğreneceğim ne kadar çok şey olduğunu da biliyorum.
Aranızda olduğum süre boyunca klasik otomobil sahibi olmaktan daha değerli bir şeye sahip oldum Böyle değerli bir aileye üye olmanın keyfinin sadece klasik otomobil sahibi olmaktan kat be kat daha fazla olduğunu gördüm ve insanların bir araya geldiklerinde bir bütün olduğunu aynı duyguları hissettiğini, kendilerinin olmayan araçlara da ne kadar değer verdiklerini ve birbirlerine her koşulda iyi günde kötü günde nasıl yardımcı olduklarına şahit oldum.
Maalesef ekonomik koşulların ve siyasi etkilerin hayatımızın her anında ön planda olduğu ülkemizde böylesine özel ve külfetli bir hobiyi böyle güzel bir ailenin bir parçası olarak taçlandırmanın keyfini anlatamam
Hal böyle iken çok değerli klasik araçlarının orjinalliğinin ya da bu çok kıymetli araçları için ithal ettikleri aksesuar ve parçaların kendi kişiliğine değer kattığını zanneden, çok bildiğini kendilerinden başka kimsenin bir şey bilmediğini zanneden insanlarda gördüm.
Ne yazık ki böylesine kibir dolu, tevazu nun ne olduğundan bihaber insanların bu kibirleri araçlarının güzelliğini ve kıymetini gölgelediğinin farkında olmadıklarını gördüm. Ellerinden çok kıymetli araçlarını ve yedek parçalarını aldığınızda kişiliklerinden geriye hiçbir şey kalmayan ve bilginin paylaşıldıkça güzelleştiğini bilmeyen, kendi aracının haricindekileri hurda olarak değerlendiren bu kişiler bu güzide aileye yakışmadıklarından dolayı çok şükür aramızda değildirler.
Şimdi ben neden forumda kendi tanıtımımı ve ilk paylaşımlarımdan birini böyle bir yazı ile yaptım.
Bu yazı bana üyesi olduğum süre boyunca çok şey öğrendiğim ve öğrenmeye devam edeceğim saygı değer büyüklerime bir saygı duruşudur.
Bu yazı hüsnüniyetlerinden emin olduğum ağabeylerime gönül burcudur.
Bu yazı o kadar işlerinin güçlerinin arasında çok ciddi organizasyonların altından alınlarının teriyle ve başarıyla kalkan, üyelerimizi daha ne kadar rahat ettirebiliriz diye düşünüp binlerce kilometre yol yapan, özel hayatlarından taviz vererek gece gündüz demeden çalışan bütün ikod  yönetimi kadrosuna bir teşekkürdür.
Bu yazı para kazandıkları ekmek teknelerini bizler için kapatıp uzun yol etkinliklerinde klasik araç sahiplerinin güvenle seyahat etmelerini sağlayan değerli ustalarımıza minnet borcudur.
Yani bu yazı ikod ailesinden ve değerli büyüklerimden öğrendiğim bir klasik otomobil sahibinin toplumda nasıl hareket etmesi gerektiğini öğrenen bir insanın yazılı imtihanı, bundan sonraki ikod üyelerine de naçizane bir kılavuzdur.
Sürç ü  lisan ettiysem affola saygılarımla

Mahmut İyidoğan

Mahmut İyidoğan
57ford
MODERATOR

Çevrimdışı Çevrimdışı

SUAT BULUT

« Yanıtla #1 : Mayıs 28, 2014, 01:41:14 ÖÖ »

Kardeşim hep bizimleydin ama hoş geldin

Ağzına sağlık hep beraber güzel mutlu günlere adam gibi adam
                                                Mahmut İyidoğan.

Suat BULUT
miyidogan
miyidogan
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Mayıs 28, 2014, 01:49:27 ÖÖ »

Kardeşim hep bizimleydin ama hoş geldin

Ağzına sağlık hep beraber güzel mutlu günlere adam gibi adam
                                                Mahmut İyidoğan.

Teşekkür ederim Suat abi hep beraber güzel mutlu günlere 

Mahmut İyidoğan
bigshark
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

SERDAR GENÇ/ Abi ısırır mı? Yok, Isırmaz , Öper !

« Yanıtla #3 : Mayıs 28, 2014, 07:40:15 ÖÖ »

Mahmutçuğum,
Hep kendi kendime derdim bu Mahmut neden hem aramızdayken hem bu kadar uzak diye.. Artık hissediyorum ki  o uzaklık kalmamış.. Tekrar hoşgeldin... Bu arada yazın harika, gerçekten bu işe yeni başlayanlara bir klavuz olmuş bana göre de.. Ev ahalisine selamlar...

57 Chevy is the BEST!
miyidogan
miyidogan
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Mayıs 28, 2014, 08:23:00 ÖÖ »

Mahmutçuğum,
Hep kendi kendime derdim bu Mahmut neden hem aramızdayken hem bu kadar uzak diye.. Artık hissediyorum ki  o uzaklık kalmamış.. Tekrar hoşgeldin... Bu arada yazın harika, gerçekten bu işe yeni başlayanlara bir klavuz olmuş bana göre de.. Ev ahalisine selamlar...

Çok teşekkür ederim Serdar abi aleyküm selam

Mahmut İyidoğan
chevrolet60
Tayfun AKGÜN
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ne mutlu TÜRKÜM diyene!

« Yanıtla #5 : Mayıs 28, 2014, 08:56:12 ÖÖ »

Mahmut abi tekrardan hoşgeldin. Ben seni biraz geç tanıdım ama iyi ki tanıdım diyebileceğim abilerimdensin. Yazdığın yazı tek kelime ile hatasız ve doğruları yansıtmışsın. Evet bu eski, metalden oyuncakları çok seviyoruz, hepsi kıymetli, hele sahipleri için bambaşka anlam ifade ediyor. Ama dediğin gibi tevazu olmadıktan sonra neye yarar. Dünyada tek olsa görmez insan o arabanın güzelliği...Neyse çok uzatmayayım, iyi ki aramızdasın, İKOD ailesi daha da büyüyor. 56'nın da maşallahı var, o kadar güzel olmuş ki rengi tanıyamadık arabayı ilk gördüğümüzde  

Cezam müebbet aşk, tek sorun Impalasızlık...
umut
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Lacivert Olmadan Sarı Sevilmez...

« Yanıtla #6 : Mayıs 28, 2014, 09:07:06 ÖÖ »

Mahmut foruma hoşgeldin  
Çok güzel gözlem ve tespitlerde bulunmuşsun.

Bu arabalara ruh veren biraz da sahipleridir. Sahibinin karakteri nasılsa arabayı da öyle görürsün.
Arabanın sahibi kibirliyse, kimseye selam bile vermiyorsa arabası da sevimsizdir. Araba fabrikadan çıktığı gibi olsa bile bir şeyleri eksiktir, teneke ve civatadan mamul bir cisimdir. Ama sahibi mutevazı, yardımsever biriyse arabası da öyledir. Araba pas, çelik macun ve fiberden mamul olsa bile, o araba cisim değil ruhu olan bir varlıktır.

Biz mütevazı insanların sahibi oldukları, ruhu olan arabaları seviyoruz.  

Bir daha gel, gel Samsun' dan
miyidogan
miyidogan
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : Mayıs 28, 2014, 09:18:49 ÖÖ »

Mahmut foruma hoşgeldin  
Çok güzel gözlem ve tespitlerde bulunmuşsun.

Bu arabalara ruh veren biraz da sahipleridir. Sahibinin karakteri nasılsa arabayı da öyle görürsün.
Arabanın sahibi kibirliyse, kimseye selam bile vermiyorsa arabası da sevimsizdir. Araba fabrikadan çıktığı gibi olsa bile bir şeyleri eksiktir, teneke ve civatadan mamul bir cisimdir. Ama sahibi mutevazı, yardımsever biriyse arabası da öyledir. Araba pas, çelik macun ve fiberden mamul olsa bile, o araba cisim değil ruhu olan bir varlıktır.

Biz mütevazı insanların sahibi oldukları, ruhu olan arabaları seviyoruz.  
Çok güzel yazmışsın umut kardeşim adeta yazının devamı olmuş teşekkür ederim

Mahmut İyidoğan
miyidogan
miyidogan
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : Mayıs 28, 2014, 09:26:49 ÖÖ »

Mahmut abi tekrardan hoşgeldin. Ben seni biraz geç tanıdım ama iyi ki tanıdım diyebileceğim abilerimdensin. Yazdığın yazı tek kelime ile hatasız ve doğruları yansıtmışsın. Evet bu eski, metalden oyuncakları çok seviyoruz, hepsi kıymetli, hele sahipleri için bambaşka anlam ifade ediyor. Ama dediğin gibi tevazu olmadıktan sonra neye yarar. Dünyada tek olsa görmez insan o arabanın güzelliği...Neyse çok uzatmayayım, iyi ki aramızdasın, İKOD ailesi daha da büyüyor. 56'nın da maşallahı var, o kadar güzel olmuş ki rengi tanıyamadık arabayı ilk gördüğümüzde  

Teşekkür ederim tayfun kardeşim bu araçlara anlam veren en önemli şey beraberindeki dostluklar ve kardeşlikler 

Mahmut İyidoğan
1960impala
ALAATTİN ABANOZ

Çevrimdışı Çevrimdışı

61 AL 210 / TRABZON

« Yanıtla #9 : Mayıs 28, 2014, 09:31:39 ÖÖ »

Yeni  bir  arkadaş  dost  kazandım     mütevazi  ve  candan  yaklaşımınla  kalbimde  yer  edindin  Mahmut  aramıza  tekrar  hoş  geldin  sevgilerimle  Alaattin  ABANOZ
Sayfa: [1] 2 3 ... 8  Hepsi   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! İKOD Design by nar bilişim
Bu Sayfa 0.054 Saniyede 18 Sorgu ile Oluşturuldu