Duyurular: HIZ DEĞİL, HAZ İÇİN
www.ikod.org.tr
facebook.com/ikodklasik
twitter.com/ikodklasik
youtube.com/ikodklasik
instagram/ikodklasik
forum.ikod.org.tr
ikodklasik@gmail.com
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Nisan 20, 2024, 12:00:04 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!

Sayfa: 1 [2]  Hepsi   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ilk Uc Noktadan Baglamali Emniyet Kemeri  (Okunma Sayısı 6119 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
chevrolet60
Tayfun AKGÜN
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ne mutlu TÜRKÜM diyene!

« Yanıtla #10 : Aralık 05, 2013, 05:34:07 ÖS »

Bir de trafikte çok fazla görmeye başladığım ve gerçekten korkuyla baktığım bir olaydan da bahsetmek istiyorum. Genelde babaların kullandığı arabalarda hemen ön yolcu koltuğunda oturan kişinin ufacık çocukları kucaklarında taşımaları kadar o çocuğa yapılacak bir kötülük daha yok, Allah korusun bir kaza anında evet ebeveyn bazen kemerini takmışta olabiliyor ama o çocuğu ne tutabilir ne koruyabilir. Seneler önce hatırlıyorum haberlerde yayınlanmıştı, bir Mercedes'in ön koltuğuna oturmuş ufak kız, emniyet kemeri de takmıştı ve kaza sırasında açılan havayastığı ne yazık ki kafasını kopartmıştı. Lütfen bu konuya da dikkat edelim. Şoförlerin çocuklarını kucaklarına alarak araba kullanmalarını yazmıyorum bile.

Cezam müebbet aşk, tek sorun Impalasızlık...
chevrolet60
Tayfun AKGÜN
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ne mutlu TÜRKÜM diyene!

« Yanıtla #11 : Aralık 05, 2013, 05:36:11 ÖS »

<a href="http://www.youtube-nocookie.com/v/MMPU144_KKo?version=3" target="_blank">http://www.youtube-nocookie.com/v/MMPU144_KKo?version=3</a>

chevrolet60
Tayfun AKGÜN
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ne mutlu TÜRKÜM diyene!

« Yanıtla #12 : Aralık 05, 2013, 05:38:36 ÖS »

<a href="http://www.youtube-nocookie.com/v/ORgR83Wn1nc?version=3" target="_blank">http://www.youtube-nocookie.com/v/ORgR83Wn1nc?version=3</a>

KemalAkel

Çevrimdışı Çevrimdışı

- C H E V R O L E T -

« Yanıtla #13 : Aralık 05, 2013, 09:23:43 ÖS »

13 yaşımdan beri otomobillerle ilgili yayınları takip etmeye çalışırım, her zaman işin mekanik boyutu ilgimi çekmiştir. Sanırım çok fazla okuduğum için kemer takmadan bindiğim azdır. Şoför koltuğunda ise hiç diyebilirim. Kaldı ki sadece önde oturanların değil arkada ki yolcuların da takması gerekli, sonuçta aynı araç. Ne diyelim ceza korkusundan değil de bilinçli bir şekilde tehlikenin farkında olarak taktığımız günlere...

Tayfun bu memlekette çifte standart olduğu sürece hiç kimse emniyet kemerinin hayat kurtardığı iddiasına beni inandıramaz.

Geçenlerde de konusunu etmiştim; Bir hususi araç sürücüsü 500 metrede gitse emniyet kemerini takmak zorunda.
"Yahu yakın mesafe gidiyorum" itirazı sökmez. "Takması zor değil" ithamı ile karşılaşır...

--O--

"Ticari araç sürücüsü neden takmıyor, bu mecburiyet ona niye yok?" diye soruyoruz, verilen cevap...
"Arabadan ikide bir indiği için zırt pırt takmak olmasın" zırvalığı söyleniyor.

Kuyruklu yalan...

Örneğin bir taksi sürücüsü Beşiktaş'tan yolcu alıyor ve Maslak'ta indiriyor. Oradan bir yolcu ver elini Mecidiyeköy. Biraz takılıyor yine bir yolcu, doğru Kağıthane. Arabadan 1.5 saattir inmeden kemersiz olarak seyahat ediyor.

--O--

Şimdi buraya kadar herşey güzel ama hususi araç kullananın canı can'da diğeri patlıcan'mı?
"Eh efendim o da taksın, niye takıyorsun sana mecbur değil diyen yok ki." derler...

Şimdi kimse kusura bakmasın... Severek isteyerek kimse takmıyor, itiraf edin...

"Bu memlekette motorlu tüm araçların sürücüleri emniyet kemeri takmak zorunda, yoksa cezayı ayrım yapmaksızın yer" diye kanun çıkarsa o zaman iddiamı geri alırım...
Sayfa: 1 [2]  Hepsi   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! İKOD Design by nar bilişim
Bu Sayfa 0.078 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu