Duyurular: HIZ DEĞİL, HAZ İÇİN
www.ikod.org.tr
facebook.com/ikodklasik
twitter.com/ikodklasik
youtube.com/ikodklasik
instagram/ikodklasik
forum.ikod.org.tr
ikodklasik@gmail.com
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Mart 29, 2024, 08:45:43 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6  Hepsi   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 19 MAYIS ATATÜRK'ü ANMA,GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN  (Okunma Sayısı 24094 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
chop top
Yılmaz Ünver

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #20 : Mayıs 18, 2012, 04:22:00 ÖS »

Alper Ayhan: Birinci vazifemi yerine getirdim
Danıştay'a 19 Mayıs genelgesini iptal ettiren Alper Ayhan, "Ben de birinci vazifemi yerine getirdim." dedi
29.04.2012 - 09:34

Danıştay'a başvurarak, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 19 Mayıs'ın başkent dışında sadace okullarda kutlanmasına ilişkin genelgesi hakkında yürütmeyi durdurma kararı aldıran 25 yaşındaki Konyalı bilgisayar programcısı Alper Ayhan Vatan gazetesinden Burak Kara'ya konuştu.

"ÜLKESİNİ SEVEN İYİ BİR ATATÜRKÇÜ'YÜM"

Konya'da 25 yaşındaki bilgisayar programcısı Alper Ayhan, avukatı Ahmet Gürol Şağban aracılığıyla, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 11 Ocak 2012'deki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının başkent dışında stadyum ve meydanlarda kutlanmasını yasaklayan genelgesinin iptali için Danıştay'a başvurdu. Danıştay 10'uncu Daire Başkanlığı da başvuru sonucu önceki akşam yürütmenin durdurulması kararını aldı. Kendisini "ülkesini seven iyi bir Atatürkçü" olarak tanıtan genç bilgisayar mühendisi, Konya Selçuk Üniversitesi mezunu, özel bir şirkette çalışıyor ve bekar. Danıştay'a ilk başvurduğunda kendisine sosyal medyada verilen destekle cesaretlendiğini ve kendisi gibi düşünen on binlerce genç olduğu için yalnızlık çekmediğini söyledi: "Milli bayramlar, milli günler okullara hapsedilecek şeyler değildir, ben de bir Türk genci olarak bu bayramı kutlamaya ve bu coşkuyu yaşamaya hakkım olduğunu düşündüm, davayı açtım. Aslında 19 Mayıs'ın bütün halkımızca kutlanmasını savunmak adına böyle bir davayı açmak bile üzüntü verici durum. Kanunlarda da açıkça belirtiliyor, benim bu bayramı kutlama hakkım var."

"BİRİNCİ VAZİFEMİ YAPTIM"

"En çok milli bayramlar Kuzey Kore'deki gibi kutlanıyor benzetmelerinden rahatsız oldum. Türkiye'de bayramlar Kuzey Kore usulü kutlanmıyor. 19 Mayıs'ın halktan uzaklaştırılması Türk yargısınca da uygun görülmedi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın gösterdiği bazı gerekçelerde akıl ve mantık dışı bulunup herkesce komik karşılandı. Acaba 'Yeterli vakit kalmadığı için yapmayalım' bahanesinin arkasına mı sığınılacak çok merak ediyorum. Öyle olsa bile milli bayramları coşkuyla kutlamak için Türk gençliği her zaman vazife başında olacak. Çünkü bu bizim birinci vazifemizdir. Ben de birinci vazifemi yerine getirdim."

"TEBLİGATI HIZLANDIRMALI"

Ayhan'ın avukatı Ahmet Şağban ise tebligatı hızlandırmak için pazartesi günü Ankara'ya gideceklerini söyledi: "19 Mayıs'a çok az bir süre kaldı. Yürütmeyi durdurma tebligatının Danıştay'dan memur eliyle yapılmasını talep edeceğiz. Bu tebligat sürecini biraz hızlandıracaktır. Böylelikle Milli Eğitim Bakanlığı'na yürütmeyi durdurma kararı pazartesi günü itibariyle tebliğ olacaktır. Tüm yurt genelinde de törenlerle ilgili çalışmaların başlaması temennimizdir."

MİLLİ EĞİTİM BAKANI: HUKUKİ BİR GARABET

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Danıştay'ın kararını değerlendirdi: "Doğrusunu söylemek gerekirse bence hukuki bir garabet. Bunu, altını çizerek de söylemek istiyorum. Çünkü yürütmeyi durdurma kararı gerekçesine baktığımızda, bir üst hukuk normu olan yönetmeliklerde 19 Mayıs'ın nasıl kutlanacağına dair her türlü ayrıntının yazıldığı ifade ediliyor. Bunun için de yeni bir idari düzenleme yapmaya gerek olmadığı söyleniyor. Zaten bizim yayınladığımız genelge de yönetmeliğin gereklerine uygun davranılması şeklindeydi. 1980 yılından bu zamana kadar yönetmeliğin gereği olmayan pek çok iş ve uygulama aslında 19 Mayıs törenlerine dahil edilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı genelge ise 'bundan sonra yönetmelik neyi emrediyorsa ona uyun' şeklindeydi. Biz 19 Mayıs'larımızı, 23 Nisan'larımızı, 29 Ekim'lerimizi bu halkın da benimsediği bir tarzda daha coşkulu bir şekilde kutlayacağız."

YENİ YÖNETMELİK ÇIKACAK

"İnanıyoruz ki 23 Nisan, 19 Mayıs 30 Ağustos, 29 Ekim bizim ortak değerlerimizdir. Ama kutlama şekillerinin değiştirilmesi gerektiğine hala inanıyorum. Yani yukarıdan otoriter bir tarzla ve herkesin neyi nasıl kutlayacağını belirleyen bir yapı içerisinde bayram kutlanmaz." "Şimdi yönetmelik değişecek, gerekli hazırlıklar yapılıyor. Biliyorsunuz, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı makamı kutlama şekilleriyle alakalı ortak bir çalışma yürütüyordu. O çalışma neticelendi. Onunla ilgili yeni bir yönetmelik çıkacak. Bu kez biz sadece 19 Mayıs'ı değil, 23 Nisan'ı, 30 Ağustos'u ve 29 Ekim'i kutlama yöntemini hep birlikte yeniden düzenleyeceğiz. Buradan bu davayı açan arkadaşlarıma da küçük bir mesajım var. Onlar davayı açarken, 'Biz bu bayramı coşkuyla kutlama hakkına sahibiz' diyordu. Evet, bu ülkede yaşayan herkes bu bayramı coşkuyla kutlama hakkına sahip ama o kutlama yöntemiyle alakalı süreçleri belirleme hakkı da bu ülkenin hükümetine aittir. Dolayısıyla kutlama şeklini de kutlayacak olanlar belirlesin."
CEMİLÇELİK

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #21 : Mayıs 18, 2012, 11:56:26 ÖS »

19 Mayis Ataturk'u Anma, Genclik ve Spor Bayraminiz simdiden Kutlu Olsun..

19 MAYIS ATATÜRK.Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
1960impala
ALAATTİN ABANOZ

Çevrimdışı Çevrimdışı

61 AL 210 / TRABZON

« Yanıtla #22 : Mayıs 19, 2012, 09:23:57 ÖÖ »

Tüm  ulusumuz'un  gençlik  ve  spor  bayramını  kuyluyorum...
classic61
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

MELİH KAYIRAN Moskova

« Yanıtla #23 : Mayıs 19, 2012, 09:30:14 ÖÖ »

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

ATAMIZI BIR KEZ DAHA SAYGIYLA ANIYORUZ.

56 Chevy ve bir yerlerde 84 Caprice SW olacak...
amphitrite
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Berkan Emrah Şimşek

« Yanıtla #24 : Mayıs 19, 2012, 09:34:09 ÖÖ »

Bir Gün Mutlaka..
alptuna
alptuna

Çevrimdışı Çevrimdışı

İbrahim Fakioglu

« Yanıtla #25 : Mayıs 19, 2012, 11:56:24 ÖÖ »

Tüm milletimizin 19 Mayis Genclik ve Spor bayrami  kutlu olsun  Allah daha nice 19 Mayislari ilk günkü gibi heyacanla kutlamayi milletimize nasip etsin.
Ahmet_Aytaf
05356323009

Çevrimdışı Çevrimdışı

ASALETİN SİMGESİ

« Yanıtla #26 : Mayıs 19, 2012, 03:34:17 ÖS »

Tüm milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun...

YaVaŞ ve ALçAkTaN SüZüLeReK!!!
IMPALA
derinmavi
Gönül Gül

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #27 : Mayıs 18, 2013, 11:26:48 ÖS »

ATA'MIZIN GENÇLERE ARMAĞANI..
19 MAYISIMIZ KUTLU OLSUN.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!!!
Ne demiş Atatürk "Türküm ,doğruyum ve de tabikide ÇALIŞKANIM"

Yaşamınızdaki her sorun, içinde bir armağan saklar.
KUBİLAY ALTINTOP

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #28 : Mayıs 18, 2013, 11:51:10 ÖS »

edit.
Hikmet

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #29 : Mayıs 19, 2013, 12:12:35 ÖÖ »

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6  Hepsi   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! İKOD Design by nar bilişim
Bu Sayfa 0.058 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu