Duyurular: HIZ DEĞİL, HAZ İÇİN
www.ikod.org.tr
facebook.com/ikodklasik
twitter.com/ikodklasik
youtube.com/ikodklasik
instagram/ikodklasik
forum.ikod.org.tr
ikodklasik@gmail.com
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Nisan 30, 2024, 10:39:13 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!

Sayfa: 1 2 3 [Hepsi]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 17-Ağustos-1999'dan Bugüne  (Okunma Sayısı 17524 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
papatya54
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Sedat Papatya/SAKARYA

Site
« : Ağustos 17, 2009, 10:00:48 ÖÖ »

Bölgemizde yaşadığımız asrın felaketi olan 17 Ağustos depreminde kaybettiğimiz canlarımızı onuncu yılında rahmetle anıyoruz;Allah hiç bir canlıya böyle bir afeti ve karşısında kaldığımız acizliği tekrar yaşatmasın;Maddiyatın 17-Ağustos-1999 gecesi saat 03.07 den sonra sıfırlandığı o günlerde, yardım severlerin civar illerden gönderdikleri gönüllülerin ellerinden iki ekmek almak için sıraya girdiğimiz günler, bu depremi yaşamış yaşamamış hepimizi çok iyi düşündürüp hayatlarında bir yaşam felsefesi oluşturmalı;bu elim olayı anlatırcasına şu iki satıra nasıl da sığdırmış büyük üstad Necip Fazıl Kısakürek;

"Bir baktım üç;
Bir baktım hiç" diyerek !! Ve Sakarya'da gün ağardığında herşey 45 saniye zaman dilimine sığan koskoca bir hiç ti !!

Anlatılmaz ki;Yaşanır !
Hakan Er
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2009, 10:34:00 ÖÖ »

allah milletimize bir daha böyle bir acı yaşatmasın...

56cı
SELCUKLU42

Çevrimdışı Çevrimdışı

Abdullah Ener

« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2009, 11:53:07 ÖÖ »

O gece, milletimizin üzerine çöken en kara gecelerden biriydi.Yaradan İnşaallah milletimize ve tüm insanlığa böyle acılar yaşatmasın.Sedat abi,insanımız,ne kadar birbirine kızıp ,bağırsada ,böyle acılarda birleşmeyi ve tek yürek olmayı her zaman başarmıştır.Kaybettiklerimize RAB,bimden Tekrar rahmet diliyorum.
derinmavi
Gönül Gül

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Ağustos 17, 2009, 02:36:59 ÖS »

Depremde yitirdiğimiz canların, sönen ocakların sadece alın yazısı olmadığını biliyoruz. İlgisizliğin, başıboşluğun faturasını o 45 saniyenin sonunda Türk halkının ödediğini unutmayacağız. Ve unutturmayacağız...17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerinde yaşamlarını yitirenlerin anısı önünde saygıyla eğiliyoruz...

Yaşamınızdaki her sorun, içinde bir armağan saklar.
55 mercury

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Ağustos 17, 2009, 02:52:43 ÖS »

Unutmadık, unutturmayacağız....
ozgur
Özgür Özbey

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2009, 06:34:00 ÖS »

17 agustos depreminde memleketim golcukte komadan çıkalı 1 küsür ay olmuş yatalak bi vaziyette idim.. kelimelerle anlatılacak bir olay afat değil.. hala gök gurultusunde deprem oluyor diye irkiliyorum.. bircok es dost kaybettik.. merhumlara allahtan rahmet kalanlara sabır diliyorum.. hani derler ya allah dusmanıma gostermesin.. bazen diyorum değirmenderenin guzelliğine nazar değdi diye.. inanın her santimininde ayak izim vardır kazadan öncesinde.. ve cok ozluyorum memleketimi..

hselcuk
Haşim Selçuk

Çevrimdışı Çevrimdışı

BMW E21 323i, Dogleg, Recaro, Kamei, Kayseri..

« Yanıtla #6 : Ağustos 17, 2009, 09:54:11 ÖS »

Rabbim o günleri bir daha yaşatmasın, hatırlamak lazım sık sık...

Eden bulur... hiç şüphe yok...
1960belair

Çevrimdışı Çevrimdışı

Şenol TOPÇU / YALOVA

« Yanıtla #7 : Ağustos 17, 2009, 11:03:44 ÖS »

bu acıyı birebir yaşamış bir yalovalı olarak.öncelikle hakkın rahmetine kavuşmuş olan  akraba eş ve dostlarıma  17000 deprem şehidimize allahtan rahmet eyler.mekanlarının cennet olmasını yüce rabbimden dilerim. sizleri hiç unutmayacağız.
cuneytkar
MODERATOR

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cüneyt Karpuzoğlu / İKOD

« Yanıtla #8 : Ağustos 17, 2009, 11:16:52 ÖS »

Çok kötü günlerdi.Bir daha böyle büyük acıların yaşanmaması için Yüce Rabbimize duacıyız.Millet olarak bu kötü günlerde bir yumak olmayı, yaraları sarmayı ve tek yürek olmayı başarmıştık.Başka zamanlarda da millet olarak tek yürek olmalıyız...
Ölenlere Allah'tan rahmet , kalanlara da sağlıklı ömürler geçirmelerini dilerim. Selamlar , Cüneyt.
77AN957
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

GÖKHAN/YALOVA

« Yanıtla #9 : Ağustos 17, 2009, 11:45:35 ÖS »

arkadaşlar bende bu depremi birebir yaşadım........
hatta aslen erzincan'lı olduğum için 1983 erzincan... 1992 erzincan.... ve 1999 yalova depremini diğer iki deprem tecrübemle beraber yaşadım... ve 1983 depreminde yaşadıklarımın aynısını 1992 de  ve 1999 da aynen yaşadım... ben yalovada arkadaşlarıma deprem olursa şöyle olur böyle olur dediğim zaman.. AMAN YAAA GÖKHAN YALOVADA DEPREM Mİ OLUR? DİYORLARDI...  allahıma hamdolsun çok yakın akrabalarımda can kaybım olmadı sadece oldukça mal kaybımız oldu ama canımız sağ.. arkadaşlar 1992 deki depremde bir akrabamızı mezar yetişmediği için size yeminle söylüyorum aynı mezar içinde annesini yatırdık kızınıda kucağına otutturduk şimdi anne kız aynı mezarda... içinizi karartmak istemiyorum fakat bir gerçek var... bundan kaçış yok arkadaşlar sadece hep söyledikleri gibi....  TEDBİRİ ALIP TAKDİRİ ALLAH'A BIRAKALIM....

ALLAHIM İNŞALLAH BÖYLE FELAKETLERDEN HEPİMİZİ VE SEVDİKLERİMİZİ KORUR.....

MrImpala64
Mustafa Temizsoy

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : Ağustos 18, 2009, 12:33:32 ÖÖ »

Allah O günleri, dilerim hic bir millete birdaha yasatmasin.Depremde ölenlere Allahtan rahmet,kalanlara saglik ve sabirlar dilerim.
papatya54
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Sedat Papatya/SAKARYA

Site
« Yanıtla #11 : Ağustos 17, 2011, 09:34:44 ÖÖ »

Türkiyemizin ne yazik ki belirli zaman dilimleriyle beklenen acı bir gerçeği olan deprem felaketlerinin ışığında yaşadığımız 17-Ağustos 1999 depreminin 12. yıldönümünü hüzünle anıyoruz;Allah ulusumuza ve tüm insanlığa böyle bir afeti tekrar yaşatmasın;yitirdiğimiz canlar için yıllar geçse de dinmeyen acılarını paylaşıp ,yakınlarına sonsuz sabırlar diliyorum;Sakaryadan sevgi ve saygılarımla Sedat Papatya

Anlatılmaz ki;Yaşanır !
Osman
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

OSMAN AĞIRBAŞOĞLU

« Yanıtla #12 : Ağustos 17, 2011, 04:48:43 ÖS »

GÖKHAN AĞZINA SAĞLIK, TEDBİRİ ALIP TAKDİRİ ALLAH'A BIRAKALIM....

ALLAH'IM İNŞALLAH BÖYLE FELAKETLERDEN HEPİMİZİ VE SEVDİKLERİMİZİ KORUR.....

OSMAN AĞIRBAŞOĞLU
celal
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

CELAL AKARSLAN

« Yanıtla #13 : Ağustos 17, 2011, 11:00:11 ÖS »

yalova depreminde 3 yakınını kaybetmiş biri olarak ölenlere rahmet kalanlara sabır diliyorum
allah bir daha yaşatmasın
papatya54
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Sedat Papatya/SAKARYA

Site
« Yanıtla #14 : Ağustos 17, 2012, 12:01:42 ÖS »

13. yılında gene bir 17-Ağustos Marmara için Sakaryam için hüzün dolu bir tarih;"Unutmadık Unutturmayacağız" diyoruz ama adım adımda yaklaşıyor, böylesine bir tabiat olayına dayanmaya tekrar gücümüz yetmez;devlet eliyle yapılması gerekenler bölgemde de deprem kuşağı olan Türkiyemde de ise ne yazık ki yetersiz;17 Ağustos da kaybettiklerimizi rahmetle anıyoruz;17 Ağustosun merkezinden Sakarya'dan  Allah tüm insanlığı,hepinizi hepimizi böyle afetlerden korusun ve yaşatmasın dilek ve temennilerimle;

Anlatılmaz ki;Yaşanır !
mennan

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : Ağustos 17, 2012, 05:16:50 ÖS »

allah böyle bir felaketi kimseye yaşatmasın.ölenlere allahtan rahmet yakınlarına sabırlar dilerim
c.hewy
CİHANGİR ÇELİK
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

estetik ve gücün uyumu

« Yanıtla #16 : Ağustos 17, 2012, 06:54:12 ÖS »

Yüce Rabbim Ramazan ayı yüzüsuyu hürmetine  bu belleklerimizden asla silemeyeceğimiz bu depremde  yitirdiğimiz onca canlara rahmetini mağfiretini esirgememesini niyaz ediyorum ruhları şad olsun ALLAH rızası için El Fatiha
papatya54
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Sedat Papatya/SAKARYA

Site
« Yanıtla #17 : Ağustos 17, 2013, 09:22:11 ÖÖ »

Türkiye için Marmara bölgesi için Sakaryam için ,acılarla dolu  on binlerce yaşamın bittiği ocakların söndüğü 03.05 zaman diliminde olduu gibi kara bir gün hafızalarımıza kazınmış hüzünlü bir tarih 17-Ağustos-1999 önce de paylaştığım aşağıdaki resim benim  evimin 100 metre ilerisindeki bloklar;böyle örneklerin yüzlercesi ile dolu enkaz bir şehir,geçen yıllar ile ayağa kalktı Sakaryam hani zaman  en iyi ilaçtır sözünü doğrularcasına şüphesiz ama ne yazık ki ateş de hep düştüğü yeri yakıyor acılar kayıp evlerinde daha dün gibi.Allah böyle acıları tekrar yaşatmasın,ölenlere rahmet ailelerine sabırlar versin.

Anlatılmaz ki;Yaşanır !
papatya54
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Sedat Papatya/SAKARYA

Site
« Yanıtla #18 : Ağustos 17, 2013, 09:30:17 ÖÖ »

Anlatılmaz ki;Yaşanır !
mustang_tutkusu

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bayram

« Yanıtla #19 : Ağustos 17, 2013, 10:16:23 ÖÖ »

Ateş düştüğü yeri yakar sözü çok doğru malesef

biz bir gün ağlayıp üzülsekte yakınlarını kaybedenler hergün o üzüntüyü yaşıyor
ne mutlu ki Allah unutmayı öğretmiş beynimize! bir prof. konuşmasında şöyle demişti eğer aklımız acıları unutmaz ise kalbimiz o acının varlığıyla en fazla 20-25 gün çalışır sonra sizde ölürsünüz diyor

bu vesileyle ölenlere Allahtan rahmet geride kalanlara Sabırlar diliyorum

nasib eylemezse MÂBUD neylesin sultan mahmut
mustang_tutkusu

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bayram

« Yanıtla #20 : Ağustos 17, 2013, 12:57:04 ÖS »

google önemli gün ve olayları hatırladığı gibi deprem için de sitesine siyah kurdale koymuş

fareyi kurdalenin üzerine getirince "1999 izmit depreminde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz" yazıyor.

nasib eylemezse MÂBUD neylesin sultan mahmut
Chevy Salih
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Salih Tufan / Almanya

« Yanıtla #21 : Ağustos 18, 2013, 12:01:07 ÖÖ »

Hepsi cok aci olmasina ragmen, ne istir bilemiyorum ama bugün yine 17 Agustos ve Gemlik yine 4.1 sidettinde Sallanmis   

papatya54
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Sedat Papatya/SAKARYA

Site
« Yanıtla #22 : Ağustos 17, 2014, 01:05:28 ÖS »

Tabiatın ve yaşamın gerçeği olan tabii ve doğal afetler ile yaşamayı öğreneceğiz ama insanoğlunun bu olaylara katkısı şüphesiz oldukça büyük ve asıl can ve mal kayıplarının bir çoğuda bunlardan kaynaklanıyor yapılan yanlışlardan ders alıp yönetici ve birey olarak tabir yerindeyse "Oyunu kuralına göre oynamak" sözünü uygulayarak engelleyemeyeceğimiz doğal afetlerdeki can ve mal kayıplarını en aza indirilmeli, 17 Ağustos 1999 depreminin 15. yıl dönümünde kaybettiğimiz canları rahmetle anıyoruz,Allah böylesine büyük afetleri bir daha hiçbir canlıya yaşatmasın;Sedat Papatya /Sakarya

Anlatılmaz ki;Yaşanır !
papatya54
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Sedat Papatya/SAKARYA

Site
« Yanıtla #23 : Ağustos 17, 2015, 10:58:27 ÖÖ »

16. yılında 17 Ağustos depreminde kaybettiklerimizi rahmetle anıyoruz.Allah böyle acıyı bir daha yaşatmasın;

Anlatılmaz ki;Yaşanır !
papatya54
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Sedat Papatya/SAKARYA

Site
« Yanıtla #24 : Ağustos 17, 2016, 10:38:02 ÖÖ »

Allah böyle bir acıyı yurdumuza,insanlığa bir daha yaşatmasın, kaybettiğimiz canlarımıza da rahmet eylesin:

Anlatılmaz ki;Yaşanır !
papatya54
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Sedat Papatya/SAKARYA

Site
« Yanıtla #25 : Ağustos 17, 2017, 02:00:14 ÖS »

Bir hüzünlü 17 Ağustos da depremde yitirdiklerimizi rahmetle anıyoruz, Allah böyle bir afeti bir daha yaşatmasın;

Anlatılmaz ki;Yaşanır !
papatya54
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Sedat Papatya/SAKARYA

Site
« Yanıtla #26 : Ağustos 17, 2018, 09:40:33 ÖÖ »

Depremde kaybettiğimiz canlarımızı rahmetle anıyoruz,Allah böyle afetleri bir daha yaşatmasın:

Anlatılmaz ki;Yaşanır !
Sayfa: 1 2 3 [Hepsi]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! İKOD Design by nar bilişim
Bu Sayfa 0.08 Saniyede 18 Sorgu ile Oluşturuldu