Duyurular: HIZ DEĞİL, HAZ İÇİN
www.ikod.org.tr
facebook.com/ikodklasik
twitter.com/ikodklasik
youtube.com/ikodklasik
instagram/ikodklasik
forum.ikod.org.tr
ikodklasik@gmail.com
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Mayıs 18, 2024, 05:47:43 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!

Sayfa: [1] 2 3 ... 14  Hepsi   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: GÜL KARDEŞLER - BURSA  (Okunma Sayısı 44051 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
derinmavi
Gönül Gül

Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Ocak 16, 2013, 08:35:37 ÖS »

Merhaba  Biz Gül kardeşler olarak bu camia içindeyiz.

Ben Göksel Gül 1977 Bursa doğumluyum.Esnafız, babamızın taksici olması sebebi Klasik otomobil sevgisi bize babadan bulaştı.Kendimizi bildik bileli bu arabalarla beraberdik.Bizim çocukluğumuzda babamın dolmş olarak kullandığı 1955 chevrolet i vardı.Cumartesi ve pazarı sabırsızlıkla beklerdik.Babam her hafta sonu bizi 55 chevrolet i ile gezdirirdi...Kardeşimle beraber bir hayalimiz vardı: Küçüklük zamanlaraından kalma bir alışkanlık ve baba hatırası bir chevrolet almak.

Sonuçta 2007 yılında, Çok bekleyip çok aradıktanve çok ödünler verdikten sonra ilk arabamız olan 1956 Chevrolet i alabildik...O günü hiç unutmam ben ayrı bir sevinç içindeydim kardeşim Gönül ise ayrı.Yıllardır hayal ettiklerimiz gerçek olmaya başlamıştı.

56’tımız 6 silindir ve manuel vitesti. V8 motor ve otomatik şanzuman gönlümüzden geçendi, onuda yaptık.
birkaç işi vardı, onlar yapılırken, kasa takozları değiştirildi. Yurt dışıdan parçalar getirtik kısacası güzelleşmesi için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık.

Tebdili jantta ferahlık vardır dedik american raccing jant taktık..Herşeyini tamamladık tadını çıkardık gezdik bunları yaparken yolda kaldık arabanın altına yattık.Ama tüm bunları yaparken bende kardeşim de çok büyük keyif aldık.

İki sene kadar önce diğer bir hayalimiz olan 1964 Chevrolet Impala SS ide ALLAH nasip etti
ve sahip olduk. Bu aralar SS in restorasyonu ile uğraşmaya devam ediyoruz.

Söz sende Gönülüm..

Merhaba Ben Gönül Gül 1980 Bursa doğumluyum
abim herşeyi anlatmış saolsun. birde benden dinleyin araba sevgisini. kelimelerimin ulaşacağı yürekler için heyecanlanmak çok güzel...
Saat sabah 07:00 ki sabah uyandırılmak benim için cinnet geçirmeye eş değerdir ama klAsik için herşeye varım ben uyumam susamam..

İlk aşkını kimse unutmaz yaa, benim içinde öyledir..

'56 Chevy sevenler, İlk görüşde aşık olanlar,'56 Chevy sahibi olanlar,
Kesinlikle '56 alacağım diyenler,Nasıl sattım 56 tımı diyenler......

Nerde 50'lerin 60'ların 70'lerin aşkları, nerede o yılların fiyakalı arabaları ? Aslında uzakta değil !!
Güzellikleriyle ile yıllara meydan okuyan, yürekleri hoplatan o klasik otomobiller, artık hayatımızın vazgeçilmezi....
Gözünüzün önüne öyle bir tablo getirin ki: herşeyin günümüzdan çok farklı olduğu yıllara ait olsun.. Cumbalı, ahşap, heryerinden çiçekler sarkan,patika sokakların olduğu,çocukların şen kahkahalarla oyunlar oynadığı,annelerin birbirlerine gülerek yardım ettiği ve beyaz  dedikoduların yapıldığı kapı pervazları.
O dönemlerde bahçeli evlerde yaşardık, apartmanlara vve beton bloklara sıkışmamıştık.

O dönemlerde otomobil bir ayrıcalıktı.Hangi arabanın kime ait olduğunu bilir, sokağımızdan geçeeği saati bilir ve beklerdik...Sanki o arabalarda beklendiklerini biliyorlarmış gibi; kasıla kasıla gelir, gözümüzün önünden; avuç içinden kayan ipek eşarp gibi kayar giderdi.

Giderkende egzostundan bişeyler mırıldanır sanki yarın gene geleceğim bekleyin derdi.
Günümüzde de o eski güzel günleri anımsatan, eskinin otomobillerine sahip olmak veya günübirlikte olsa klasik otomobillerin tadını çıkarabilmek bir ayrıcalık.

Biliyoruz ki klasik otomobiller bir tutkudur ve herkes bu tutkuyu yaşamak ister.

Umarım bir ömür boyu bu çok iyi arkadaşlarla birlikte nice klasik toplar ve bineriz.

Herkesin gönlündekini yaşaması ve yaşatabilmesi dileğimle.

SAYGILAR =))

Yaşamınızdaki her sorun, içinde bir armağan saklar.
derinmavi
Gönül Gül

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2013, 08:37:14 ÖS »

derinmavi
Gönül Gül

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Ocak 16, 2013, 08:42:48 ÖS »

derinmavi
Gönül Gül

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Ocak 16, 2013, 08:44:06 ÖS »

deeppurple
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

AYDIN ÖZDEMİR / SAKARYA

« Yanıtla #4 : Ocak 16, 2013, 09:14:51 ÖS »

Bursanın Gülleri 
Sizleri tanımış olmak bir başka güzellik.
O 64SS (Aslında 64GG olsa idi çok daha güzel olacaktı) yollara çıktığında ön sol koltuktaki seyahat için şimdiden rezervasyonumu yapıyorum, biline.
Selamlar

Aydın Özdemir/Sakarya
CEMİLÇELİK

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Ocak 16, 2013, 09:52:29 ÖS »

GÜL KARDEŞLERE HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH ÖMRÜNÜZ KLASİKLERLE GÜL GİBİ SAGLIK İÇİNDE GEÇER SELAMLAR BURSAYA  Karizmatik
57erol
H-QP 57 GURBET DE YABANCI MEMLEKET TE ALMANCI

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : Ocak 16, 2013, 09:53:19 ÖS »

Gul kardeşler duygularınızı cok güzel satırlara dokmusunuz

chEROLet
Virtue
Erdem

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : Ocak 16, 2013, 10:15:42 ÖS »

Tanistigimiza cok memnun oldum, klasik arac tutkusunu cok guzel ve icten anlatmissiniz. Bir an once Impala SS'i de gormek isteriz bitmis haliyle
impala

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mustafa/ALMANYA

« Yanıtla #8 : Ocak 16, 2013, 10:23:01 ÖS »

hayirli toplamalar en kisa zamanda bitmesi dilegimle
SonOFStorm

Çevrimdışı Çevrimdışı

YAŞAR BARIK / KAYSERİ

« Yanıtla #9 : Ocak 16, 2013, 10:30:25 ÖS »

Göksel abi ve gönül abla okadar güzel anlatmışınız ki duygularınızı anlatırken hep kendimden birseyler buldum benim de babam taksiciydi ve bu hastalığı bulaştıran kendisiydi, ben babamı hiç klasikoto sürerken görmedim hep anılarını dinledim ama ne zaman bir impalanın direksiyonuna geçsem sol tarafta şunu yap bunu yap Babanın Koçu diye sesini duyuyorum.. Sizler 56 yı satınca inanın benim 56 ım gitmiş gibi üzüldüm şuan ne güzel bir diğer hayaliniz olan 64  sahibisiniz, 64 toplarken herşey yolunda gider ve en kısa zamanda yeniden gürül gürül sesini duyarsınız..

izninizle Gönül abla ile tanışma anını anlatmak istiyorum belki hatırlarsın abla.. Sene 2003 yada 2004 du universitedeydim ve Tayfun ile tanışmıştım ilk, daha sonra Tayfun bana klasikoto.net diye bir sitenin acıldıgını söyledi hemen üye oldum ozaman chat bölümü vardı ve derinmavi nickli birisi ile chatlesiyordum ortak noktamız klasikler onlardan bahsediyorduk ben yasını sormustum benden büyüktü ve bende dedimki ozaman size "abi desem" daha iyi olur dedim.. Gönül ablada "abla desen daha iyi olur benim adım Gönül demişti" Klasiklere Gönül vermiş bir bayan görünce şaşırmıstım, o günden beride hala iletişimdeyiz  Gül kardeşlerle tanıstıgım için cok mutluyum, herşey gönlünüzce  olsun....

saygılarımla............

SON OF STORM
Sayfa: [1] 2 3 ... 14  Hepsi   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! İKOD Design by nar bilişim
Bu Sayfa 0.09 Saniyede 17 Sorgu ile Oluşturuldu