Duyurular: HIZ DEĞİL, HAZ İÇİN
www.ikod.org.tr
facebook.com/ikodklasik
twitter.com/ikodklasik
youtube.com/ikodklasik
instagram/ikodklasik
forum.ikod.org.tr
ikodklasik@gmail.com
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Mayıs 03, 2024, 07:32:29 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!

Sayfa: 1 2 3 4 [Hepsi]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: FARUK AKEL SHOW ORKESTRASI  (Okunma Sayısı 14364 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
OldieS
ADMIN

Çevrimdışı Çevrimdışı

Serkan

Site
« : Ocak 26, 2010, 02:56:04 ÖS »

1950'li ve 1960'lı yıllarda tüm dünyada etki yaratan caz akımına karşı ülkemizde de bazı müzisyenler ve gruplar kayıtsız kalamadılar ve bu akıma cevap veren nitelikte çalışmalarla gündeme geldiler.1951 yılında kurulan efsane isimleri barındıran topluluk Bibop Sextet içinde yer alan ünlü saksafoncu Faruk Akel, daha sonra Faruk Akel Show Orkestrası'nı kurdu ve büyük başarılar kazandı.Bu arada birkaç Yeşilçam filminde de rol alan Faruk Akel ve orkestrasını bugünlere taşımamızın diğer bir nedenide Nostaljik melodilerden hepimizin keyif almamızın yanı sıra,aramızdan çok değerli bir abimizin de babası olması.Kendisini rahmetle anıyoruz...
Evet Faruk Akel ; çok sevgili ağabeyimiz Kemal Akel'in babası.
Şimdi gelin hep beraber ODEON plaktan çıkan "Habibi Twist" adlı 45'liği dinleyelim.

<a href="http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1621081" target="_blank">http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1621081</a>
jokeR

Çevrimdışı Çevrimdışı

İbrahim Deniz - 1965 İmpala

« Yanıtla #1 : Ocak 26, 2010, 04:30:24 ÖS »

kara tren şarkısı da yanıLmıyorsam bu pLağın arka yüzündeki şarkı o da en az bu şarkı kadar güzeL bir şarkıdır..

' çαℓкαℓα уανяυм ιмpαℓα .. '
OldieS
ADMIN

Çevrimdışı Çevrimdışı

Serkan

Site
« Yanıtla #2 : Ocak 26, 2010, 04:55:00 ÖS »

kara tren şarkısı da yanıLmıyorsam bu pLağın arka yüzündeki şarkı o da en az bu şarkı kadar güzeL bir şarkıdır..

Çok haklısınız...Hemen dinleyelim....

<a href="http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1621541" target="_blank">http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1621541</a>
albatros

Çevrimdışı Çevrimdışı

İNANÇ SARGIN

« Yanıtla #3 : Ocak 26, 2010, 05:22:22 ÖS »

Saksafon solo çok güzeldi şarkıda Faruk bey in gönlüne sağlık. teşekkür ederiz.
57ford
MODERATOR

Çevrimdışı Çevrimdışı

SUAT BULUT

« Yanıtla #4 : Ocak 26, 2010, 10:54:06 ÖS »

Kemal abi allah nur içinde yatırsın..
Senin gibi bir oğlu olduğu için gurur duyuyordur.
Gerçekten o dönemlerdeki kısıtlı imkanlarla sesini duyurabilmesi onun nekadar müziğe bağlı olduğunun göstergesi.
Seninde klasiklere bağlı olduğun gibi.
İyiki aramızdasın abi.

Serkan seninde eline sağlık kardeşim..

Suat BULUT
KemalAkel

Çevrimdışı Çevrimdışı

- C H E V R O L E T -

« Yanıtla #5 : Ocak 26, 2010, 11:03:42 ÖS »

Kıymetli kardeşim Serkan. Çok teşekkür ederim, büyük bir sürpriz oldu sağol varol.

Joker ve Albatros kardeşlerim sağolun.

Suat çok teşekkür ederim. O dönemler bir başkaydı.

SAĞOLUN VAROLUN...
cuneytkar
MODERATOR

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cüneyt Karpuzoğlu / İKOD

« Yanıtla #6 : Ocak 26, 2010, 11:07:14 ÖS »

Kemal abi merhaba ,

Babaya Allah'tan rahmet diliyorum.O zamanların şartlarıyla gayet güzel işler yapmış rahmetli.Şimdiki sabun köpüğü şarkıcıların imkanları babanız da olsaymış , bence harikalar yaratırmış.Serkancığım sanada paylaşım için teşekkürler.Herkese selamlar , Cüneyt...
umut
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Lacivert Olmadan Sarı Sevilmez...

« Yanıtla #7 : Ocak 26, 2010, 11:10:25 ÖS »

Kemal Abi 50li ve 60lı yılların arabalarını sevmemizin büyük nedeni olan -yaşamasak bile- o dönemin İstanbul'una , filmlerine ve müziklerine olan hayranlığımızdır. Rahmetli babanız da o dönemin simgelerinden biriymiş , nur içinde yatsın mekanı cennet olsun...

Bir daha gel, gel Samsun' dan
EfeCERİT

Çevrimdışı Çevrimdışı

Lincoln Mark V---Ford Taunus P3

« Yanıtla #8 : Ocak 26, 2010, 11:23:02 ÖS »

Müzikleri hala çok güzel insan ölünce bile eserlerinin yaşamasıda çok güzel allah rahmet eylesin

Efe CERİT

En hakiki mürşit ilimdir!
Tosun53
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Vedat Tosun

« Yanıtla #9 : Ocak 26, 2010, 11:54:49 ÖS »

Herkese selam,
Kemal arkadasimizin arkadasligida sohbetide tam bir caz muzigi tadinda.Kendisini taniyali cok kisa bir zaman oldu ama iyiki tanimisim.
Kemalcim babana Tanridan rahmet,sanada uzun mutlu klasikli bir omur diliyorum.

Serkancim sanada tesekkurler paylasim icin.
Vadat Tosun

Kirlettigin yuzde birgun gerektiginde opecek yer birak
hselcuk
Haşim Selçuk

Çevrimdışı Çevrimdışı

BMW E21 323i, Dogleg, Recaro, Kamei, Kayseri..

« Yanıtla #10 : Ocak 27, 2010, 09:29:30 ÖÖ »

Kemal Abi, babanızı rahmetle anıyoruz. Allah sizlere uzun ömürler versin. ne mutlu babanıza sizin gibi bir beyefendiyi yetiştirmiş...

Eden bulur... hiç şüphe yok...
sinan eren
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : Ocak 27, 2010, 10:19:34 ÖÖ »

Kemal abicim,
Babanıza ALLAH tan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun.
papatya54
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Sedat Papatya/SAKARYA

Site
« Yanıtla #12 : Ocak 27, 2010, 10:41:10 ÖÖ »

Geçmişe ait olan  klasik herşeyi sevip özlediğimiz bu yaşadığımız günlerde Faruk Akel'in Kemal kardeşimizin babası olduğunu  Serkan'ın paylaşımıyla öğrenmemiz gerçekten hoş bir sürpriz oldu;Türkiye'nin ilk jazz müziğinin temellerinde emek ve alınteri olan  Faruk Akel'in dönemi ve şarkılarına ucundan da olsa yetişmiş biri olarak bugün kendisini rahmetle anıyor yetiştirdiği beyefendi dostumuz  Kemal'e de sağlıklı uzun ömürler diliyorum;

Anlatılmaz ki;Yaşanır !
1960impala
ALAATTİN ABANOZ

Çevrimdışı Çevrimdışı

61 AL 210 / TRABZON

« Yanıtla #13 : Ocak 27, 2010, 02:13:55 ÖS »

KEMAL  ABİ  BABANIZ  GERÇEK  BİR  BEYEFENDİ  BUNU  ZATEN  EKRANDA  BİZE  HİSSETTİRDİ  ALLAH  MEKANI'NI  CENNET  ETSİN  EMİNİM  ONUNLA  GURUR  DUYUYORSUNDUR .
SERKANCIM  PAYLAŞIM  İÇİN  TEŞEKKÜRLER.ALAATTİN  ABANOZ                                               
OldieS
ADMIN

Çevrimdışı Çevrimdışı

Serkan

Site
« Yanıtla #14 : Ocak 27, 2010, 08:24:10 ÖS »

Cüneyt Arkın,Salih Güney ve Sema Özcan'ın başrollerde oynadıkları 1969 yılı yapımı "Sevgili Babam" filminde; Faruk Akel de hiç yanından ayırmadığı saksafonuyla yer almıştır.
Sevgili Babam filmini ve filmdeki Salih Güney'in kullandığı 1956 Chevy Convertible'ı, Kemal Akel abimize ithaf ediyorum.

<a href="http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1642011" target="_blank">http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1642011</a>
KemalAkel

Çevrimdışı Çevrimdışı

- C H E V R O L E T -

« Yanıtla #15 : Ocak 27, 2010, 10:15:18 ÖS »

Çok kıymetli dostlarıma...

Sevgili Serkan, Cüneyt, Umut, Vedat ağabey, Efe kardeşim, Hakan, Haşim, Sinan, Sedat, Alaattin Hepinize çok teşekkür ederim. Evet bir zamanlar orkestraların meşhur olduğu dönemlerde, şimdi anılarda olan ve unutamadığımız bir sürü melodilerde babam ve orkestrasının imzası vardır.

Tekrar çok teşekkürlerimle, sağolunuz varolunuz...
classic61
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

MELİH KAYIRAN Moskova

« Yanıtla #16 : Ocak 28, 2010, 08:24:38 ÖÖ »

Serkan kardeşim, paylaşımlar ve bilgilendirme için çok teşekkürler.

Kemal abi,

Ne mutlu sana ki böyle bir babanın evladısın ve ne mutlu onaki, senin gibi bir evlat yetiştirmiş. Allah herkese nasip etsin. Nur içinde yatsın, sana ve ailene uzun ömürler dilerim.

P.S. Dün hemen yazamadım, kusura bakma..

56 Chevy ve bir yerlerde 84 Caprice SW olacak...
deeppurple
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

AYDIN ÖZDEMİR / SAKARYA

« Yanıtla #17 : Ocak 28, 2010, 07:31:24 ÖS »

Sn. Faruk Akel'in en güzel eserlerinden biride Sevgili Kemal kardeşim şüphesiz.
O'nu izledikçe gururlanıyordur.
Kemal'in, pozitif enerji veren olumlu kişiliği bu camia için de önemli bir kazanç.
İyiki varsın Kemal kardeşim.
Baban için en güzel dileklerimi iletiyorum, huzur içinde olmasını diliyorum.
Sevgiler.

Aydın Özdemir/Sakarya
ozseymen
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Şemsettin Özseymen - 55 Chevy Belair

« Yanıtla #18 : Ocak 28, 2010, 08:18:49 ÖS »

Değerli Kemal Kardeşim,
Bu güzel sürprizi hazırlayan Serkan kardeşimize, bizleri geçmişe ve esasen değerli babacığına götüren anıları yad için teşekkürler. Her geçen gün geçmişi daha çok özlüyor, atalarımıza bakışımızdaki hasreti içimizde çoğaltıyoruz. Onlar efendilikleri, mağrur duruş ve davranışlarıyla bizlere hep örnek olmak istemişlerdi. Örnek alabilen az insanlardan biri olarak tanıdım seni. Allah sana güzel bir ömür versin. Babacığına da cennette huzur versin.
Sevgiyle kal dostum.

Three can keep a secret..........if TWO are dead!!
Bir sırı üç kişi saklayabilir.......... eğer ikisi ölüyse!!
chevrolet60
Tayfun AKGÜN
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ne mutlu TÜRKÜM diyene!

« Yanıtla #19 : Ocak 28, 2010, 08:58:44 ÖS »

Kemal abi babanı rahmetle anıyorum, nur içinde yatsın, yaşım dolayısı ile pek dinleme şansım olmadı ama gerçekten senin için büyük bir gurur kaynağı olmalı. Ayrıca Serkan abi sanada çok teşekkürler paylaştığın için yoksa haberimiz olmazdı.

Cezam müebbet aşk, tek sorun Impalasızlık...
KemalAkel

Çevrimdışı Çevrimdışı

- C H E V R O L E T -

« Yanıtla #20 : Ocak 28, 2010, 09:28:45 ÖS »

Serkan kardeşim, paylaşımlar ve bilgilendirme için çok teşekkürler.
Kemal abi,
Ne mutlu sana ki böyle bir babanın evladısın ve ne mutlu onaki, senin gibi bir evlat yetiştirmiş. Allah herkese nasip etsin. Nur içinde yatsın, sana ve ailene uzun ömürler dilerim.
P.S. Dün hemen yazamadım, kusura bakma..

Sevgili Melih, çok teşekkür ederim. O sizin gönlünüzün güzelliği sağol.

-----o-----

Sn. Faruk Akel'in en güzel eserlerinden biride Sevgili Kemal kardeşim şüphesiz.
O'nu izledikçe gururlanıyordur.
Kemal'in, pozitif enerji veren olumlu kişiliği bu camia için de önemli bir kazanç.
İyiki varsın Kemal kardeşim.
Baban için en güzel dileklerimi iletiyorum, huzur içinde olmasını diliyorum.
Sevgiler.

Aydın ağabey, Esas benim sizleri tanımam büyük kazanç. Sizlerde iyiki varsınız, sağolun varolun.

-----o-----

Değerli Kemal Kardeşim,
Bu güzel sürprizi hazırlayan Serkan kardeşimize, bizleri geçmişe ve esasen değerli babacığına götüren anıları yad için teşekkürler. Her geçen gün geçmişi daha çok özlüyor, atalarımıza bakışımızdaki hasreti içimizde çoğaltıyoruz. Onlar efendilikleri, mağrur duruş ve davranışlarıyla bizlere hep örnek olmak istemişlerdi. Örnek alabilen az insanlardan biri olarak tanıdım seni. Allah sana güzel bir ömür versin. Babacığına da cennette huzur versin.
Sevgiyle kal dostum.

Şemsettin ağabey, İnan bu başlığı ilk gördüğümde gözlerim doldu. Sizlerin insanları kendine çeken bu ışığınız benim hayatıma yansıyan en güzel bir aydınlık. Çok teşekkür ederim, hürmetler.

-----o-----

Kemal abi babanı rahmetle anıyorum, nur içinde yatsın, yaşım dolayısı ile pek dinleme şansım olmadı ama gerçekten senin için büyük bir gurur kaynağı olmalı. Ayrıca Serkan abi sanada çok teşekkürler paylaştığın için yoksa haberimiz olmazdı.

Tayfuncum çok teşekkür ederim. Serkan'ın bu sürprizini hayatım boyunca unutmayacağım.
HAKANENÜSTÜN
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

HAKAN ENÜSTÜN

« Yanıtla #21 : Ocak 28, 2010, 10:01:35 ÖS »

Kemal Abi çok gurur verici bir olay,Allah rahmet eylesin.Senin de bizim aramızda olman bizler için gurur verici,hoşçakal....
Chevy Salih
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Salih Tufan / Almanya

« Yanıtla #22 : Ocak 28, 2010, 10:39:55 ÖS »

Kemal Abi,
öncelikle: Allah nur icinde yatirsin rahmetli Babani, makami Cennet olsun diyorum ve Güzel bir Orkestra imis Arapca Sarkilar filan    Herkeze cok Selamlar.

Serkancim sende cok sagol, bizlere böyle nadir bulunacak veya ögrenilecek seyleri sundugun icin. 

levent153

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #23 : Mart 16, 2010, 08:21:15 ÖS »

Harika görüntüler,şahane şarkılar Kemal Abi tekrar tekrar dinliyorum.Babamızın bu vesile ile ruhu şad olsun Allah rahmet eylesin.
OldieS
ADMIN

Çevrimdışı Çevrimdışı

Serkan

Site
« Yanıtla #24 : Temmuz 26, 2011, 07:41:59 ÖS »

<a href="http://www.youtube.com/v/H8qDlnjPMUc?version=3&amp;amp;hl=en_US" target="_blank">http://www.youtube.com/v/H8qDlnjPMUc?version=3&amp;amp;hl=en_US</a>

aziz
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #25 : Temmuz 27, 2011, 12:47:52 ÖÖ »

Allah rahmet eylesin Nur icinde yatsın böyle cevherler bidaha gelmezler kemal abi selamlar
kosdag
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

MEHMET KÖSDAĞ

Site
« Yanıtla #26 : Temmuz 29, 2011, 12:35:11 ÖÖ »

Kemalcim kardeşim öncelikle kusura bakma ben nasıl atlamışım .Aklıma beyaz kelebekler geldi trafik kazasında kaybettik.
Babacınada Allah rahmet eylesin ama beni çoook eskilere götürdü.
Sevgiler
Mehmet Kösdağ

Dünyada hiç kimse, hiçbirşeyi daha kötü yapmadan daha ucuza satamaz.
CADDYFAST

Çevrimdışı Çevrimdışı

CENGİZ YAŞAR

« Yanıtla #27 : Temmuz 29, 2011, 09:11:15 ÖÖ »

Kemal abi merhaba,abi kusura bakma bende atlamışım,çok gurur verici bir şey olsa gerek.Allah Rahmet eylesin.
KemalAkel

Çevrimdışı Çevrimdışı

- C H E V R O L E T -

« Yanıtla #28 : Temmuz 29, 2011, 07:54:25 ÖS »

Sevgili kardeşim Serkan, Sevgili Mehmet ağabey, Sevgili kardeşim Cengiz çok teşekkür ederim.
hardtop_fatih
Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Ağustos 02, 2011, 12:41:41 ÖÖ »

Mekanı cennet olsun inş..Ne mutluki İstanbul beyefendisi bir evlat bırakmış gitmiş..Kemal abicim yaranı depreştirdik..Babanla cennette havz-ı kevser başında buluşman dileğiyle inş..Slmlar..Hyrlı Ramazanlar..
1960impala
ALAATTİN ABANOZ

Çevrimdışı Çevrimdışı

61 AL 210 / TRABZON

« Yanıtla #30 : Haziran 12, 2016, 10:55:03 ÖÖ »

Kemal ağabey senin için çok değerli olan bu plağı tesadüfen arşivimde buldum sana hediyem olsun bu vesile ile rahmetli babanızı rahmetle anıyorum nurlar içinde yatsın.

Sayfa: 1 2 3 4 [Hepsi]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! İKOD Design by nar bilişim
Bu Sayfa 0.056 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu