Duyurular: HIZ DEĞİL, HAZ İÇİN
www.ikod.org.tr
facebook.com/ikodklasik
twitter.com/ikodklasik
youtube.com/ikodklasik
instagram/ikodklasik
forum.ikod.org.tr
ikodklasik@gmail.com
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Mayıs 17, 2024, 02:54:06 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!

Sayfa: 1 2 [Hepsi]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Motorlu Taşıtlar Vergisinde Bizleri Üzecek Düzenleme....  (Okunma Sayısı 7208 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cihand

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cihan DALCALI

« : Eylül 12, 2010, 09:29:08 ÖS »

Konu ile ilgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz...Sanıyorum CEZALANDIRILACAĞIZ....

http://finans.mynet.com/haber/AnaSayfaHaberler/10Eylul2010/O1284101161786/0/Eski-araca-yuksek-vergi?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_finans_image
v8ciyiz

Çevrimdışı Çevrimdışı

MEHMET ŞAHAN

« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2010, 10:39:38 ÖÖ »

link açılmıor

hak kuvvette değil, kuvvet haktadır
cihand

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cihan DALCALI

« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2010, 01:14:30 ÖS »

Bir de şimdi dener misiniz?
umut
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Lacivert Olmadan Sarı Sevilmez...

« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2010, 02:00:41 ÖS »

Bizim gibi gerçekten keyfinden eski arabay binenler için demiyorum ama sanki milletin yeni araba almaya gücü yetiyor da keyfinden broadway'e şahin'e biniyor. Arabaya, benzine %85 ÖTV koy sonra da yeni araba almayanı cezalandır. Maaşlar ve tüm sosyal haklar Avrupa Birliği standardında, eğitim seviyemiz falan da öyle, birtek otomobillerdeki karbon salınımının çevreye verdiği zarar vardı onu da hallettik iyi oldu. Bunu yapan da seçim rüşveti olarak kömür dağıtan hükümet (doğalgaz dağıtsa biraz tutarlı olur en azından) . Güler misin ağlar mısın...

Desene kardeşim otomotiv üreticilerinin satışlarını artırmak için yapıyorum, desene çevre umrumda değil...
Bina yıkıldı yıkılacak çatısı akıyor pencereden rüzgar giriyor içerde fareler cirit atıyor biz duvara saten boya yaptırıyoruz onun gibi birşey...

Bir daha gel, gel Samsun' dan
bigshark
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

SERDAR GENÇ/ Abi ısırır mı? Yok, Isırmaz , Öper !

« Yanıtla #4 : Eylül 13, 2010, 02:14:23 ÖS »

Uygulama AB standartlarina yaklasmak icin yapilacak, zaten ne zamandir hazirliklari yapiliyordu. Yaklasik 1 -1.5 yildir gazetelerde yayinlanan yeni araba ilanlarina bakin, hepsinin altinda Karbon Salinimi bilgileri yaziliyor, arabalar satis yerlerinde showroom'larda buna gore kategorize ediliyor.

MTV duzenlemeleri madem buna gore yapilacak, o zaman klasik sinifina giren ve gunluk kullanimda olmayan, gorece uretim tarihleri eski arabalar icin "tarihi" plaka, MTV'den muafiyet ve hatta tesvikten bile bahsedilebilmesi de gundeme gelmeli ..Nalinci keseri gibi kullanmamak lazim duzenleme yetkisini..Olayin tek tarafini gorup, tum resmi gormeden hareket etmek dogru degil. Zamani gelince o tur duzenlemelerden de bahsediliyor olmasini diliyorum.Ama belki de sesimizi simdiden cikarip, dernek olarak bir bildiri yada dilek/temenni seklinde bir yaziyi kaleme alip derdimizi anlatmak faydali olabilir... Masum Masum

57 Chevy is the BEST!
SELCUKLU42

Çevrimdışı Çevrimdışı

Abdullah Ener

« Yanıtla #5 : Eylül 13, 2010, 11:05:51 ÖS »

Zannedersem yetkililer bu konu üzerindeki çalışmaları halen sürdürüyorlar,Eğer daha yasa çıkmadan dikkatlerini çekebilecek,bizleri hatırlarına getirebilecek,birşeyler yapılabilirse çok anlamlı olur.Mesela bu yasa üzerinde çalışanlara, Almanya,daki (H)plakayı,altı ay aracı trafiğe kapatıp açabilmeyi,vergi ve sigorta indirimlerini, klasikçilerin gördükleri özel ilgi ve destekleri,vs. anlatabilmek gibi...Böyle yanlış uygulamalar yüzünden geçtiğimiz yıllarda,kesilip eritilmeye giden değerleri aklıma bile getirmek istemiyorum...
1962impala
Kurtuluş Kollukcu

Çevrimdışı Çevrimdışı

KLASİK SEVERLER

Site
« Yanıtla #6 : Eylül 14, 2010, 12:25:59 ÖÖ »

Evet ilgili makama mutlaka klasiklerle ilgili bir bilgilendirme yapılmalı.yasanın cıkmasına cok az kalmıs.bu gidişle yine arada kaynayan bizler olacağız.ne olursa olsun ortada buyuk haksızlık var.kurtlar salyalarını akıtmış yasa cıksın diye beklıyorlar.gitsin eskiler gelsin elektrikliler.Satışlar patlasın diye önce az vergi bol kredi.Sonra nasılsa çıkarırlar hemen bir ÇDV (cevre dostu vergisi ) vergisi.Bunada alışırız zamanla ÇDV
cihand

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cihan DALCALI

« Yanıtla #7 : Eylül 14, 2010, 01:55:32 ÖS »

Uygulama AB standartlarina yaklasmak icin yapilacak, zaten ne zamandir hazirliklari yapiliyordu. Yaklasik 1 -1.5 yildir gazetelerde yayinlanan yeni araba ilanlarina bakin, hepsinin altinda Karbon Salinimi bilgileri yaziliyor, arabalar satis yerlerinde showroom'larda buna gore kategorize ediliyor.

MTV duzenlemeleri madem buna gore yapilacak, o zaman klasik sinifina giren ve gunluk kullanimda olmayan, gorece uretim tarihleri eski arabalar icin "tarihi" plaka, MTV'den muafiyet ve hatta tesvikten bile bahsedilebilmesi de gundeme gelmeli ..Nalinci keseri gibi kullanmamak lazim duzenleme yetkisini..Olayin tek tarafini gorup, tum resmi gormeden hareket etmek dogru degil. Zamani gelince o tur duzenlemelerden de bahsediliyor olmasini diliyorum.Ama belki de sesimizi simdiden cikarip, dernek olarak bir bildiri yada dilek/temenni seklinde bir yaziyi kaleme alip derdimizi anlatmak faydali olabilir... Masum Masum

Serdar Abi bunlar nalinci keseri değil hattori hanzo kılıcı kullanıyorlar bu tür düzenlemelerde farkında değil misin?? İthalatı bile ne kadar zorlaştırdılar? sence bizleri sevindirecek bir düzenleme yaparlar mı? Bence bir an önce gerekli çalışamalara başlamamız gerekiyor...
Haluk14
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

Haluk Boyacı / BOLU

« Yanıtla #8 : Eylül 14, 2010, 08:57:58 ÖS »

Arkadaşlar, Klasık otomobil kulüplerinin, derneklerinin.....Başkan ve Kurmayları, muhakkak ses duyuracak, Ney  Ney  Ney gerekli çalışmalara .....Amatör bir ruhla,    ...Şartlarını zorlayarak...Klasık otomobillere gönül vermiş....Üye ve klasık seven insanlara ışık tutacak....Çalışmalar!!!!! Yapmalıdırlar...Dünyanın muhtelif yerlerindeki, Otomobil Fuarlarını, müzelerini, Kulüplerini gezen arkadaşlardan.....Fikir alışverişi yapılmalı....ve Ülkemizdeki klasık seven arkadaşların....MADUR EDİLMEMESİ için çaba sarfedilmelidir....Saygılar, sevgiler....Haluk
volkano

Çevrimdışı Çevrimdışı

VOLKAN OLTU/İZMİR

« Yanıtla #9 : Eylül 15, 2010, 09:47:32 ÖS »

Referandumun ne kadar hayırsız olduğunu bir defa daha görüyoruz.İstedikleri gibi at koşturacaklar artık.Avrupalı yetırımcılar ne zamandır bunu bekliyormuş.  Ne güzel yaa..Hem 75 milyonluk ülkeyi kendine pazar olarak gör hemde Avrupa birliğine alma.Onurlu bir devlet bu kapıyı artık zorlamaz.Yine söylüyorum; klasikçi bir zat bu adamlara eskiden birşey yapmış ,acayip gıcık kapıyorlar bizlerden.Mahallenin bakkalımıydı kasabımıydı artık bilmem ne yaptı bunlara.Sonumuz hayır olsun.
smihci
SAVAŞ

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : Eylül 16, 2010, 12:21:13 ÖÖ »

Madem çevreyi o kadar çok düşünüyorlar o zaman neden vatandaşa bedava, kükürt oranı yüksek kömürleri dağıtıyorlar. Her zaman ki gibi sana yasak bana serbest durumu. Ayıptır ayıp.

SAVAŞ
scelikkaleli
Serkan Çelikkaleli

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : Eylül 20, 2010, 03:31:16 ÖS »

Yurtdışında dernekleşme ve federasyon kurabilme konusunda çok yol alınmış.Ve tabi Avrupa da bu tür düzenlemeler yapılırken sivil toplum örgütleri nin fikirleri alınıyor.Yapabileceğimiz bir şey varsa kendi namıma elimi taşın altına sokmak isterimm.Çünkü sahip olduğumuz araçlar ile tehlike yaratan ve çevreyi devamlı kullanılarak kirleten araçlar aynı kategoriye konulmamalı.

Serkan Çelikkaleli

16 ZF 515
1977 Murat 131 - BURKOD üyesi
Gemlik-Bursa
1974
hakandağ
hakandağ

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : Ekim 22, 2010, 02:45:15 ÖÖ »

Referandumun ne kadar hayırsız olduğunu bir defa daha görüyoruz.İstedikleri gibi at koşturacaklar artık.Avrupalı yetırımcılar ne zamandır bunu bekliyormuş.  Ne güzel yaa..Hem 75 milyonluk ülkeyi kendine pazar olarak gör hemde Avrupa birliğine alma.Onurlu bir devlet bu kapıyı artık zorlamaz.Yine söylüyorum; klasikçi bir zat bu adamlara eskiden birşey yapmış ,acayip gıcık kapıyorlar bizlerden.Mahallenin bakkalımıydı kasabımıydı artık bilmem ne yaptı bunlara.Sonumuz hayır olsun.
----  arkadaşım düşünceme tercüman olmuşsun teşekkür ederim ağzına sağlık..

dağ başında duman eksik olmaz
captain
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

PERTEV PEKEL

« Yanıtla #13 : Ekim 22, 2010, 05:21:25 ÖS »

Cumhurbaşkanımıza yazmıştım. Klasikotolarla ilgili birtakım düşünce ve önerilerimi bildirmiştim. cevap olarak aşagıdaki metni göndermişler.  Birey olara yazmaktan başka bir şey elimizden gelmeyecek.O yüzden 10 dakika ayırıp sizlerde yazın.

Sayın İLGİLİ,

Göndermiş olduğunuz elektronik postanız alınmıştır.

Tarafımıza iletmiş olduğunuz öneri ve düşünceleriniz değerlendirilmek üzere ilgili birimlere yönlendirilmiştir.

Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı kendisi  adına size teşekkür eder, en iyi dileklerimizi sunarız.

Kurumsal İletişim Başkanlığı

Her deniz seferi ayrı bir macera ayrı bir bilinmezliktir.
scelikkaleli
Serkan Çelikkaleli

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : Ekim 24, 2010, 10:12:11 ÖÖ »

Cumhurbaşkanımıza yazmıştım. Klasikotolarla ilgili birtakım düşünce ve önerilerimi bildirmiştim. cevap olarak aşagıdaki metni göndermişler.  Birey olara yazmaktan başka bir şey elimizden gelmeyecek.O yüzden 10 dakika ayırıp sizlerde yazın.

Sayın İLGİLİ,

Göndermiş olduğunuz elektronik postanız alınmıştır.

Tarafımıza iletmiş olduğunuz öneri ve düşünceleriniz değerlendirilmek üzere ilgili birimlere yönlendirilmiştir.

Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı kendisi  adına size teşekkür eder, en iyi dileklerimizi sunarız.

Kurumsal İletişim Başkanlığı

Metni bizlerle de paylaşabilir misiniz ?

Serkan Çelikkaleli

16 ZF 515
1977 Murat 131 - BURKOD üyesi
Gemlik-Bursa
1974
captain
İKOD ÜYESİ

Çevrimdışı Çevrimdışı

PERTEV PEKEL

« Yanıtla #15 : Ekim 24, 2010, 11:01:06 ÖÖ »

Sevgili arkadaşlar metin gibi değilde bir mektup gibi kaleme aldığım bir yazıydı. Cumhurbaşkanımızı bizden biri kabul ederek açık sözlü ve sohbet ortamında saygı sınırlarını zorlamadan sorunlarınızı yazarsanız mutlak cevap gelecektir. İçinizden ne geçiyorsa yazmanızı tavsiye ederim.Slmlr.

Her deniz seferi ayrı bir macera ayrı bir bilinmezliktir.
egurgen

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : Ekim 27, 2010, 08:30:18 ÖS »

konuya iyi niyetle iyimser bakan arkadaşlardan ne yazıkki değilim.
çevreyi korumak adına çıkarılacak bu vergi düzenlemesi bence hükümetin
hatırlı kolleksiyoner ve bu arabalara meraklı bazı hükümet bakanlarının
isteklerine peşkeş çekmek için çıkarılacaktır.
amaç açıkça bellidir.orta halli meraklının antika arabalarına göz dikmişlerdir.
bu furyada nice güzelim araba yok pahasına bir şekilde bu çevrelerin
eline geçecektir.göstermelik üç-beş arabada hurdaya çıkacaktır.
memleketimin havasıda bundan dolayı tertemiz olacaktır.
bir sayın bakalım ülkemizde kaç tane klasik araba kalmıştır.
tahmin yapın.aklınızdan bulduğunuz tahimini rakkam için hükümet
" azınlık bir gurup için günlerce çalışıp kanun çıkaracak " ve çevreyi kurtaracak.
inandırıcı olmadımı ?.
........................................lütfen düşüncemi çürütecek bir yorum yapın.
egurgen

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : Ekim 27, 2010, 11:36:58 ÖS »

Zannedersem yetkililer bu konu üzerindeki çalışmaları halen sürdürüyorlar,Eğer daha yasa çıkmadan dikkatlerini çekebilecek,bizleri hatırlarına getirebilecek,birşeyler yapılabilirse çok anlamlı olur.Mesela bu yasa üzerinde çalışanlara, Almanya,daki (H)plakayı,altı ay aracı trafiğe kapatıp açabilmeyi,vergi ve sigorta indirimlerini, klasikçilerin gördükleri özel ilgi ve destekleri,vs. anlatabilmek gibi...Böyle yanlış uygulamalar yüzünden geçtiğimiz yıllarda,kesilip eritilmeye giden değerleri aklıma bile getirmek istemiyorum...
.......................
geçtiğimiz yıllarda kesilip eritilip yok edilen klasikler olduğunu zanletmiyorum.tabi ekonomik
değer ve ömürlerini tamamen yitirmiş arabalar hariç...bir çoğu yeni oto satan büyük bayiler tarafından
ötv fiyatı karşılığında insanlardan satın alındı.restorasyon yapan büyük organizasyonlarda "ucuz elde edilmiş"
klasik oto ve yedek parçaya dönüştürüldü.bu bir rant döngüsüdür.amerikada ortalama bir klasik 3000 - 5000 usd. satın al . ama mesele türkiyden gümrükten girerken....bir anda maliyet 60-70 binlira....
ne gerek var.çıkar bir eski arabalara ötv yasası al arabayı adamın elinden 2.5-3 milyara ister parçala yedek sat.ister restore et.rant kazan.çok üzgünüm.maalesef yine aynı oyun.
Sayfa: 1 2 [Hepsi]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

HIZ DEĞİL,HAZ İÇİN!
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! İKOD Design by nar bilişim
Bu Sayfa 0.052 Saniyede 17 Sorgu ile Oluşturuldu